Everesta, s.r.o.

BossBlog

 

Vratné lahve – film jen jako plakátovací plocha

RB píše nově svůj blog na iDnes.

Manažerské trendy roku 2011

Moderní metody managementu

Víte, co je moderní recept na úspěch? Dbát na firemní kulturu, být flexibilní a inovovat.

Jaké byly v roce 2011 nejpoužívanější metody řízení? Jaké jsou vlastně trendy moderního managementu. Možná budete překvapeni, ale nic nového pod sluncem - manažeři se drží osvědčených metod.

Dobré výběrové řízení může ušetřit peníze i čas

Homo grantus Mgr. Ladislav Buček 2

Jak ušetřit, to je to oč tu běží.

Úspory jsou jedním ze základních problémů, který manažery trápí. Zároveň řeší dilema, jak těmito úsporami nepodvázat inovace ve firmě, motivaci lidí a růstový potenciál.

Negativní efekty klasických škrtů:

- škrty v marketingu -> nikdo se o nás nedozví
- škrty ve vzdělávání -> nemáme kvalitní personál

Bosston žije?

Bosston žije v Everestě

Je tomu již více než rok, co Bosston přestal vydávat nové články. Je tomu již více než rok, kdy se jeho chlebodárkyně Edconsia přejmenovala na Everestu a začala novou éru svého bytí.

Umění slovní sebeobrany

Jistě všichni znáte ten okamžik, kdy jste měli říct něco řízného, určitého, vtipného nebo odzbrojujícího, místo toho ale stojíte s otevřenou pusou a nejste schopni slova, popřípadě už se stydíte za nepovedenou odpověď. Tupé zírání do monitoru, okousané nehty a stále užírající pocit prohry ve vás přetrvává dlouhé hodiny.

Kauza Vítkov

Radomil Bábek, správná

Justiční marketing?

Mám k České televizi spíše výhrady. Ale 5. a 6. října 2010 prokázala svou důležitost (nebo si to u mne vyžehlila).

Grüss Gott aneb okénko od sousedů

rakousko

Vyjede-li si našinec za jižní hranice, dostihne ho patrně dřív nebo později jedna nevyhnutelná otázka: Jsem v cizině?

Nejprve cestou do obchodu, míjeje výstavu skla Kolarz, Buchhandlung Kopecky a galerii Smutny a pak taky ve výtahu značky Vošicky.

Potom přijde na to, že si nemusí lámat jazyk na německé napodobenině R, pRotože Rakušan se s tím taky nepRdí.

Ne noviny!

Sběr

Prosím vás, už ne!

Už mi to stačilo, je toho dost. Chci se vytrhnout z toho stereotypu, chci si změnit rituál!

Abyste věděli, o čem mluvím, a mohli mi dát za pravdu, popíšu vám svou cestu od domovních dveří ke dveřím bytu: Projdu chodbou, otevřu schránku, vysype se na mě bambilión různých novin, vyjedu výtahem, odemknu byt a vyhodím plátky do sběru.

Chaos na hlaváku

Hlavní nádraží Praha

Názornou ukázku toho, jak to vypadá, když selže management, jste mohli vidět ve čtvrtek večer v Praze na hlavním nádraží. Asi nejdůležitější železniční uzel v zemi se ocitl bez elektronických informačních tabulí. Kolem půl osmé byly všechny zhasnuté nebo na nich svítily 3 hodiny staré informace o vlacích, které už si to funěly po kolejích kdesi na Moravě nebo v jižních Čechách.

Provokující otázky

PN

Když člověk působí ve stejné manažerské pozici delší dobu, může se dostavit přízrak rutiny neboli život v zaběhlých kolejích. Pro manažera to může být jistou dobu příjemné, protože má za sebou jisté výsledky, útvar šlape jako hodiny a nikde na obzoru žádný problém s velkým P. Pro firmu to určitě dobré není a pro manažera z dlouhodobé perspektivy také ne.