Everesta, s.r.o.

Rozhovor (nad sklenkou)

Potomci aktivních tátů do Tesca nepůjdou

Josef Hausmann - portrét

U slušného oběda v obyčejné pražské hospodě vedli jsme s Josefem Hausmannem tento rozhovor.

Já nevím, jestli vám to ještě někde otisknou, vždyť já už jsem tak profláklej.

Naše čtenáře zajímá problematika rovnoprávnosti pohlaví, už jsme měli rozhovory se zástupkyněmi společnosti Gender Studies, těmto tématům se věnujeme.

Pokročilý mužský šovinista

Šovinismus

Za týden vyjde v Bosstonu rozhovor s Josefem Hausmannem.

Byznys není jen obchod

Dušan Jílek - ECS Edconsia

Odpovídá Dušan Jílek, obchodní ředitel a spolumajitel vzdělávací a poradenské společnosti ECS Edconsia.

1) Byznys není jen obchod, souhlasíte s tím?

On the job learning

Graf vzdělávání člověka

Vyrazil jsem do České spořitelny prozkoumat systém vzdělávání zaměstnanců a managementu. Ve společnosti o deseti tisících lidí je personalistova úloha velmi zásadní. Teorii a praxi mi představovala ředitelka odboru vzdělávání a profesního rozvoje Naďa Gallová.

Dáváme matce aspoň trochu práce?

matce.jpg

V rozhovoru s Mirkou Pohorskou, HR ředitelkou společnosti Ogilvy Group Česká republika, se vrátíme k tématu sloučení role zaměstnankyně a matky. Tentokrát z pohledu vedení velké reklamní agentury.

Zaměstnávání žen z pohledu zaměstnavatele

RB portret

Nedalo nám to a opět se vracíme ke kontroverznímu tématu gender. Navazujeme na článek přinášející výsledky výzkumu diskriminace matek s dětmi. Tentokrát jsme se obrátili na stranu „žalovanou“, tedy na jednoho ze zaměstnavatelů.

Evropští úředníci nejsou byrokraté

T. Růžička a Z. Hottmarová

Posezení se zástupci společnosti Siemens bylo zajímavé a informačně přínosné.

Rozpočet na pastelky II.

rozpočet na pastelky

Pokračování rozhovoru s prof. PhDr. Petrem Bílkem, CSc., bývalým vedoucím katedry Ústavu české literatury a literární vědy na FF UK v Praze.

Jak to tedy funguje na západě – mluvili jsme už o systému půjček, mohl byste to nějak konkretizovat, jaké máte zkušenosti?

Rozpočet na pastelky

Vysoká škola - 3:2

Rozhovor s prof. PhDr. Petrem Bílkem, CSc., bývalým vedoucím katedry Ústavu české literatury a literární vědy na FF UK v Praze

Pane Bílku, tenhle článek se má týkat srovnání komerčního a veřejného vysokého školství v České republice. Vy jako bývalý vedoucí katedry ÚČLLV máte s managementem v téhle oblasti zkušenosti – máte nějaké zkušenosti také v oblasti komerčního vzdělávání?

Osm žen v týmu

logo ABC

Pan Jaromír Vrchota je obchodním manažerem AB Cosmetics, společnosti, která dodává na český trh kosmetické produkty. Má dlouholetou obchodní praxi. Do Prahy dojíždí denně z Teplic, kde žije se svoji manželkou a pětiletým synem.

Všiml jsem si, že na Vašem pracovišti panuje celkem přátelské prostředí. Jak hodnotíte firemní kulturu ve Vaší společnosti?